DARMOWA DOSTAWA OD 79ZŁ PRZY ZAKUPIE WYBRANYCH PRODUKÓW    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Dziurawiec ziele 100g - VIVIO

Dziurawiec ziele 100g

Dziurawiec ziele 100g - VIVIO

4,99 zł
Cena za 1KG / 1L: 49,90 zł

Produkt niedostępny


darmowa dostawa od 179zł
wysyłka 24h - 48h
gwarancja jakości
zwrot towaru do 90 dni
certyfikat bezpieczeństwa HACCP

Dziurawiec ziele 100g VIVIO - skład

KRAJ POCHODZENIAMARKA
PolskaVIVIO

100% ziele dziurawca (Hypericum perforatum)


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.

Dziurawiec ziele 100g VIVIO - Zastosowanie

Zastosowanie ziela dziurawca w codziennej kuchni i nie tylko

Młode listki i kwiaty można dodawać do sałatek oraz dań z ryb. Ziele dziurawca nadaje się przygotowania nalewki dziurawcówki lub likieru, a także oleju dziurawcowego (podawanego przy łagodnych depresjach).

Dziurawiec ziele 100g VIVIO - Opis produktu

Dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum) to roślina lecznicza, której medyczne właściwości wykorzystywane są od wieków. Dziurawiec znany jest jako ,,naturalny Prozac'', bo to właśnie z właściwości antydepresyjnych znany jest najbardziej. Dziurawiec należy do rodziny okrętnicowatych, zwanych także dziurawcowatymi. Porasta murawy, ubogie miedze, zarośla, przez co występuje pospolicie w Polsce. Naturalnie występuje także na terenie Europy, Azji Zachodniej czy w Afryce Północnej. Co jeszcze warto wiedzieć o tej roślinie?

Gdzie kupić dziurawiec?

Dziurawiec – jak parzyć ją w prawidłowy sposób?

Dziurawiec – na co pomaga?

  • Zastosowanie dziurawca w codziennej kuchni i nie tylko

  • Przepisy z dodatkiem dziurawca

 

Dziurawiec - co to jest

Dziurawiec (Hypericum perforatum) to pospolita roślina naszych łąk. Jej żółte kwiatki, które pojawiają się pod koniec czerwca, są powszechnie znane. Kwiaty po roztarciu wydzielają czerwony sok, stąd ludowe nazwy: krew św. Jana, ziele świętojańskie. Polska nazwa „dziurawiec” to wynik obserwacji liści, które mają małe zbiorniczki olejku eterycznego tworzące jaśniejsze, prześwitujące punkty. 

Dziurawiec - właściwości zdrowotne i wpływ na zdrowie

Surowiec ma wiele cennych składników, ale za najbardziej charakterystyczne uważa się związki antranoidowe – głównie hiperycynę i jej pochodne – których powinno być co najmniej 0,08% (ale w kwiatach jest nawet 0,15%). W zielu są też flawonoidy (co najmniej 1,8%), takie jak hiperozyd, a także pochodne floroglucyny, procyjanidyny, garbniki, fenolokwasy i niewielkie ilości olejku eterycznego.

Napary z dziurawca działają spazmolitycznie i ściągająco, a więc korzystnie w przypadku bólów żołądka, przy skurczach jelit. Spazmolityczne działanie na mięśnie gładkie ułatwia przepływ żółci do dwunastnicy. Dlatego też ziele dziurawca wchodzi w skład wielu mieszanek ziołowych stosowanych w leczeniu zaburzeń trawiennych, pomocnych przy uczuciu dyskomfortu i objawach niestrawności.

Korzystny wpływ dziurawca wynikający z badań psychoaktywności polega na zmniejszeniu uczucia zmęczenia i niechęci do pracy, poprawie snu, lepszej zdolności koncentracji. Preparaty z dziurawca korzystnie podziałają u osób bardzo intensywnie pracujących, w stanach wyczerpania psychicznego i umysłowego. Należy pamiętać, że jeśli po 2 tygodniach stosowania objawy nie mijają, należy zgłosić się do lekarza.

Dziurawiec i obniżony nastrój

Według wielu badań wyciąg z ziela dziurawca może być pomocny w terapii stanów depresyjnych oraz depresji o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Wyciąg z dziurawca ma działanie uspokajające. Może sprawdzić się w pomocniczym leczeniu nerwic i stanów lękowych. Znajduje również zastosowanie w łagodzeniu dolegliwości natury psychicznej u kobiet w okresie menopauzy, a także zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Przeciwskazania dotyczące spożywania ziela dziurawca

Podczas przyjmowania preparatów zawierających hiperycynę trzeba unikać przebywania na słońcu. Nie należy ich łączyć z innymi lekami przeciwdepresyjnymi. Wyciągi z dziurawca mają bardzo niską toksyczność i mogą być stosowane przez długi okres. Stosowanie wyciągów z dziurawca ze względu na jego działanie fotouczulające jest przeciwwskazane u osób: z jasną karnacją, wrażliwych na światło, z widocznymi zmianami chorobowymi na skórze.

Wyciągi z dziurawca mogą wpływać na metabolizm leków i odwracać ich działanie. Jeśli zatem planujesz przyjmowanie preparatów zawierających wyciągi z dziurawca, poinformuj o tym lekarza bądź skonsultuj się z farmaceutą. 

Dziurawiec - cena

Ziele dziurawca sprzedawane jest zazwyczaj w opakowaniach o wadze 100 gramów. Za opakowanie takiego produktu zapłacimy około 5,00-8,00 złotych. Warto przy tym pamiętać, że cena produktu może różnić się w zależności od wybranego producenta i/lub dystrybutora. Zaleca się, aby kupować gotowe produkty ze sklepów ze zdrową żywnością lub sprawdzonych sklepów internetowych, w których znajdziemy najwyższą jakość i gwarancję bezpieczeństwa, iż rośliny przeznaczone do produkcji uprawiane były w wolnych od zanieczyszczeń warunkach.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące dziurawca:

Pytanie 1: Gdzie kupić dziurawiec? Ziele dziurawca możemy kupić zarówno w marketach spożywczych, sklepach zielarskich, jak i aptekach. Niemniej jednak, warto poszukać go również w internetowych sklepach ze zdrową żywnością. Wówczas nie tylko otrzymamy możliwość zakupu produktu w najwyższej jakość, ale również w atrakcyjnej cenie.

Pytanie 2: Dziurawiec – jak parzyć w prawidłowy sposób? Łyżeczkę suszonego ziela dziurawca należy zalać 200 ml wrzącej wody, a następnie odstawić pod przykryciem na około 10 minut. Tak przygotowany napar można spożywać kilka razy dziennie.

Pytanie 3: Dziurawiec – na co pomaga? Ziele dziurawca działa spazmolitycznie (rozkurczająco) na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych, naczyń krwionośnych, a także w małym stopniu na mięśnie dróg moczowych. Olejek eteryczny oraz garbniki wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, odkażające. Surowiec ten może być stosowany w stanach zapalnych wątroby oraz różnych schorzeniach przewodu pokarmowego jako środek rozkurczający. Dodatkowo wyciągi z dziurawca stosowane zewnętrznie mogą przyspieszać gojenie się ran oraz pomóc w leczeniu stanów lękowych i depresyjnych.

 

Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.

Opinie klientów