ZDROWY TYDZIEŃ! -10% Z KODEM: ZDROWIE    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

KONTAKT

promocje
Podkategorie
Dziurawiec ziele 100g
Dziurawiec ziele 100g
Dziurawiec ziele 100g
Dziurawiec ziele 100g

Dziurawiec ziele 100g - VIVIO

4,99 zł

Produkt niedostępny


Dziurawiec ziele 100g VIVIO Wartości odżywcze

100% ziele dziurawca (Hypericum perforatum)


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.


Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, gorczycę, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.


Dziurawiec ziele 100g VIVIO Zastosowanie

Zastosowanie ziela dziurawca w codziennej kuchni i nie tylko

Młode listki i kwiaty można dodawać do sałatek oraz dań z ryb. Ziele dziurawca nadaje się przygotowania nalewki dziurawcówki lub likieru, a także oleju dziurawcowego (podawanego przy łagodnych depresjach).


Dziurawiec ziele 100g VIVIO Opis

Dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum) to roślina lecznicza, której medyczne właściwości wykorzystywane są od wieków. Dziurawiec znany jest jako ,,naturalny Prozac'', bo to właśnie z właściwości antydepresyjnych znany jest najbardziej. Dziurawiec należy do rodziny okrętnicowatych, zwanych także dziurawcowatymi. Porasta murawy, ubogie miedze, zarośla, przez co występuje pospolicie w Polsce. Naturalnie występuje także na terenie Europy, Azji Zachodniej czy w Afryce Północnej. Co jeszcze warto wiedzieć o tej roślinie?

Gdzie kupić dziurawiec?

Dziurawiec – jak parzyć ją w prawidłowy sposób?

Dziurawiec – na co pomaga?

  • Zastosowanie dziurawca w codziennej kuchni i nie tylko

  • Przepisy z dodatkiem dziurawca

 

Dziurawiec - co to jest

Dziurawiec (Hypericum perforatum) to pospolita roślina naszych łąk. Jej żółte kwiatki, które pojawiają się pod koniec czerwca, są powszechnie znane. Kwiaty po roztarciu wydzielają czerwony sok, stąd ludowe nazwy: krew św. Jana, ziele świętojańskie. Polska nazwa „dziurawiec” to wynik obserwacji liści, które mają małe zbiorniczki olejku eterycznego tworzące jaśniejsze, prześwitujące punkty. 

Dziurawiec - właściwości zdrowotne i wpływ na zdrowie

Surowiec ma wiele cennych składników, ale za najbardziej charakterystyczne uważa się związki antranoidowe – głównie hiperycynę i jej pochodne – których powinno być co najmniej 0,08% (ale w kwiatach jest nawet 0,15%). W zielu są też flawonoidy (co najmniej 1,8%), takie jak hiperozyd, a także pochodne floroglucyny, procyjanidyny, garbniki, fenolokwasy i niewielkie ilości olejku eterycznego.

Napary z dziurawca działają spazmolitycznie i ściągająco, a więc korzystnie w przypadku bólów żołądka, przy skurczach jelit. Spazmolityczne działanie na mięśnie gładkie ułatwia przepływ żółci do dwunastnicy. Dlatego też ziele dziurawca wchodzi w skład wielu mieszanek ziołowych stosowanych w leczeniu zaburzeń trawiennych, pomocnych przy uczuciu dyskomfortu i objawach niestrawności.

Korzystny wpływ dziurawca wynikający z badań psychoaktywności polega na zmniejszeniu uczucia zmęczenia i niechęci do pracy, poprawie snu, lepszej zdolności koncentracji. Preparaty z dziurawca korzystnie podziałają u osób bardzo intensywnie pracujących, w stanach wyczerpania psychicznego i umysłowego. Należy pamiętać, że jeśli po 2 tygodniach stosowania objawy nie mijają, należy zgłosić się do lekarza.

Dziurawiec i obniżony nastrój

Według wielu badań wyciąg z ziela dziurawca może być pomocny w terapii stanów depresyjnych oraz depresji o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Wyciąg z dziurawca ma działanie uspokajające. Może sprawdzić się w pomocniczym leczeniu nerwic i stanów lękowych. Znajduje również zastosowanie w łagodzeniu dolegliwości natury psychicznej u kobiet w okresie menopauzy, a także zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Przeciwskazania dotyczące spożywania ziela dziurawca

Podczas przyjmowania preparatów zawierających hiperycynę trzeba unikać przebywania na słońcu. Nie należy ich łączyć z innymi lekami przeciwdepresyjnymi. Wyciągi z dziurawca mają bardzo niską toksyczność i mogą być stosowane przez długi okres. Stosowanie wyciągów z dziurawca ze względu na jego działanie fotouczulające jest przeciwwskazane u osób: z jasną karnacją, wrażliwych na światło, z widocznymi zmianami chorobowymi na skórze.

Wyciągi z dziurawca mogą wpływać na metabolizm leków i odwracać ich działanie. Jeśli zatem planujesz przyjmowanie preparatów zawierających wyciągi z dziurawca, poinformuj o tym lekarza bądź skonsultuj się z farmaceutą. 

Dziurawiec - cena

Ziele dziurawca sprzedawane jest zazwyczaj w opakowaniach o wadze 100 gramów. Za opakowanie takiego produktu zapłacimy około 5,00-8,00 złotych. Warto przy tym pamiętać, że cena produktu może różnić się w zależności od wybranego producenta i/lub dystrybutora. Zaleca się, aby kupować gotowe produkty ze sklepów ze zdrową żywnością lub sprawdzonych sklepów internetowych, w których znajdziemy najwyższą jakość i gwarancję bezpieczeństwa, iż rośliny przeznaczone do produkcji uprawiane były w wolnych od zanieczyszczeń warunkach.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące dziurawca:

Pytanie 1: Gdzie kupić dziurawiec? Ziele dziurawca możemy kupić zarówno w marketach spożywczych, sklepach zielarskich, jak i aptekach. Niemniej jednak, warto poszukać go również w internetowych sklepach ze zdrową żywnością. Wówczas nie tylko otrzymamy możliwość zakupu produktu w najwyższej jakość, ale również w atrakcyjnej cenie.

Pytanie 2: Dziurawiec – jak parzyć w prawidłowy sposób? Łyżeczkę suszonego ziela dziurawca należy zalać 200 ml wrzącej wody, a następnie odstawić pod przykryciem na około 10 minut. Tak przygotowany napar można spożywać kilka razy dziennie.

Pytanie 3: Dziurawiec – na co pomaga? Ziele dziurawca działa spazmolitycznie (rozkurczająco) na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych, naczyń krwionośnych, a także w małym stopniu na mięśnie dróg moczowych. Olejek eteryczny oraz garbniki wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, odkażające. Surowiec ten może być stosowany w stanach zapalnych wątroby oraz różnych schorzeniach przewodu pokarmowego jako środek rozkurczający. Dodatkowo wyciągi z dziurawca stosowane zewnętrznie mogą przyspieszać gojenie się ran oraz pomóc w leczeniu stanów lękowych i depresyjnych.

 


PRODUCENTVIVIO
KRAJ POCHODZENIAPolska
WEGETARIAŃSKI
WEGAŃSKI
DARMOWA DOSTAWA od 299zł

Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, gorczycę, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.


Napar z dziurawca
PRZEPIS

Napar z dziurawca

Składniki:

- 1 łyżeczka dziurawca
- 1 szklanka wody

Sposób przygotowania:

Zalej ziele dziurawca szklanką wrzącej wody i pozostaw pod przykryciem na 15-20 minut. Odcedzić. Można dodać odrobinę miodu do schłodzonego naparu. Pić 2-3 razy dziennie.

Herbatka z rumiankiem na bezsenność
PRZEPIS

Herbatka z rumiankiem na bezsenność

Składniki:

- 25 g melisy
- 25 g rumianku
- 15 g dziurawca
- 10 g chmielu
- 10 g mięty

Sposób przygotowania:

Zioła wymieszaj dokładnie. Mieszankę przesyp do szczelnego opakowania. 

Łyżkę powyższej mieszanki zalej szklanką wrzątku i odstaw na 10-15 minut. Wypij najpóźniej pół godziny przed snem.