info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Jak przygotować w domu tonik do twarzy?

Najprzyjemniejsze w domowych tonikach jest to, że możemy je zrobić same. Same przygotowujemy składniki, mieszamy je, a potem przelewamy do pojemniczków jakie nam się podobają. Można dbać o skórę nie dostarczając jej chemii, a używać tylko naturalne produkty.

zielona-ramka-logo-mniejszy-for-blog4 Jak przygotować w domu tonik do twarzy?

 

Poniżej kilka toników do wypróbowania do każdego rodzaju cery!

Do cery tłustej:

  • Tonik oczyszczający – mieszankę szałwii, bratka i pokrzywy zalewamy gorącą wodą i zaparzamy. Składniki można stosować razem lub osobno – wszystko zależy od upodobań.
  • Tonik octowy – 100 ml przegotowanej wody (albo mineralnej) wymieszać z 10 ml octu jabłkowego.
  • Tonik z zielonej herbaty – zaparzamy zieloną herbatę około 3 minut. Można dodać odrobinę soku z cytryny (ze względu na jej oczyszczające i rozjaśniające właściwości).

Do cery trądzikowej:

  • Tonik laurowy – 3 suszone liście laurowe zalewamy 1 szklanką wrzątku. Po wystygnięciu naparu przelewamy do buteleczki.

Do cery suchej, wrażliwej, podrażnionej:

  • Azjatycki tonik ryżowy – woreczek ryżu(najlepiej brązowego) wsypać do miseczki i zalać gorącą, przegotowaną wodą 2 cm ponad linię ziaren. Miseczkę z mieszanką przykrywamy i odstawiamy na kilka godzin. Przez ten czas należy kilkakrotnie przemieszać ryż. Woda ryżowa ma właściwości zmiękczające i rozświetlające.
  • Tonik ogórkowy – jest to wyciśnięty sok z ogórka i rozcieńczony gorącą wodą. Można pomieszać z naparem ziołowym lub sokiem z cytryny.
  • Rumiankowo-nagietkowy tonik – rumianek i nagietek zaparzamy razem i przelewamy do butelki. Możemy go zaparzać razem albo osobno.

Do cery z przebarwieniami:

  • Tonik rozjaśniający – do cery poszarzałej lub z przebarwieniami można przygotować następujący tonik: łączymy rumianek, natkę pietruszki i sok z cytryny. Cytryna i pietruszka znane są z właściwości rozświetlających, natomiast rumianek – łagodzących. Oprócz tego, pietruszka bogata jest w wiele składników odżywczych.

Do cery mieszanej:

  • Tonik ogórkowy – pokrój ogórka na małe kawałeczki, Nastepnie zmiksuj go. Sok odciśnij do buteleczki i dodaj wodę mineralną (w proporcji 1:1) i 1 łyżkę soku z aloesu. Wstrząśnij w celu dokładnego połączenia się składników.

Do cery naczynkowej:

  • Tonik z kasztanowca i skrzypu polnego – mieszamy ze sobą suszony kwiat kasztanowca i suszony kwiat skrzypu polnego. Wzmocnią one naczynka delikatne i podatne na pękanie.

 

Przygotowanie i przechowywanie toników

Zioła do toniku możemy dobierać według potrzeb, eksperymentując ze składem, aby wzmocnić jego działanie, w zależności od potrzeb. Mieszankę zaparzamy w gorącej wodzie – nie we wrzącej! Odstawiamy ją na noc, a następnego dnia przelewamy do buteleczki z ciemnego szkła – hamuje ono działanie promieni słonecznych. Tonik przygotowany samodzielnie najlepiej trzymać w lodówce. W tym przypadku obowiązuje zasada – lepiej przygotować mniej a częściej, ponieważ kosmetyk przygotowany bez konserwantów „przeżyje” w ciemnym miejscu w lodówce 3 dni.

Nasza skóra zasługuje tylko na naturalną pielęgnację, dlatego postawmy na toniki przygotowywane samodzielnie.

Sprawdź opinie o naszym sklepie