info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Czy jagody goji to antidotum na choroby cywilizacyjne i raka?

Słynny chińczyk prof. Li Qing Yen według legendy żył 252 lata i codziennie jadł jagody Goji.

Wiesz jak rozpoczęła się ta historia?

z4-1 Czy jagody goji to antidotum na choroby cywilizacyjne i raka?
Jak podaje legenda prof. Li Qing Yen odkrył jagody Goji podczas badań, które prowadził wśród żyjących długo społeczeństw w rejonie Himalajów. Stwierdził, że niektórzy mieszkańcy tych okolic żyli długo i cieszyli się dobrym zdrowiem przez 100 i więcej lat, nie mieli siwych włosów i nie stracili zębów. Prof. Li Qing Yen stwierdził, że każda z tych osób mieszkała w pobliżu studni, obok których rosła winorośl jagód goji. Dojrzałe owoce wpadały do studni, gdzie ich składniki odżywcze rozpuszczały się w wodzie. Woda ta była potem pita przez mieszkańców. Prof. Li Qing Yuen na podstawie badań odkrył substancje zawarte w jagodach goji, które odpowiadały za dobre samopoczucie i długie życie tych ludzi.

Obecnie prof. Li Qing Yen jest uznawany za najdłużej żyjącą osobę na świecie. Urodził się w 1678 r. i dożył do 1930, czyli żył 252 lata.

Ta historia nie jest tak daleka od faktów jak pewnie w tej chwili myślisz.

Badania potwierdziły, że prof. Li Qing Yen nie mylił się co do niezwykłych właściwości jagód goji. Mają one największą liczbę witamin i składników mineralnych ze wszystkich owoców na ziemi oraz właściwości zapobiegające starzeniu się. Udowodniono, że wzmacniają i regulują pracę układu trawiennego, poprawiają ostrość widzenia i pozytywnie oddziałują na ogólną kondycję fizyczną. Już krótkotrwałe jedzenie jagód goji daje pozytywne efekty i odczuwalną poprawę samopoczucia i wyglądu.

z4-2 Czy jagody goji to antidotum na choroby cywilizacyjne i raka?

Jagody goji są stosowane w Tybecie od 1700 lat. Medycyna tybetańska wykorzystuje je do leczenia chorób nerek, zaburzeń czynności wątroby, w celu obniżenia cholesterolu, oczyszczenia krwi, w chorobach oczu, wysypkach skórnych, łuszczycy, depresji, alergiach, bezsenności, przewlekłych chorobach wątroby, cukrzycy i gruźlicy. Tybetańczycy stosują je w celu wzmocnienia organizmu, podczas nadmiernego stresu i przemęczenia, poprawy nastroju i wzmocnienia odporności organizmu.

Wskazuje się, że jagody goji są w stanie zapobiegać chorobom, które dotykają dziś ludzi żyjących na wszystkich kontynentach. Już ponad 28 mln osób na całym świecie choruje na raka, a na tzw. choroby cywilizacyjne umiera obecnie ponad 80% ludzi. Wśród chorób cywilizacyjnych wymienia się:
• nowotwory
• choroby zakaźne (AIDS, gruźlica)
• choroby układu krążenia i serca (nadciśnienie, zawał, miażdżyca, choroba wieńcowa)
• choroby układu pokarmowego (wrzody, biegunka, zaparcia, refluks)
• alergie
• otyłość
• osteoporoza
• cukrzyca
• choroby o podłożu psychicznym (depresja, alkoholizm, uzależnienia, narkomania, anoreksja i bulimia).

z4-3 Czy jagody goji to antidotum na choroby cywilizacyjne i raka?

Niemal każdy z nas jest narażony na któraś z tych chorób poprzez brak aktywności fizycznej, prowadzenie siedzącego trybu życia, niezdrową, przetworzoną żywność, stres, szybkie tempo życia i brak odpoczynku. A to oznacza, że mamy niewielkie szanse znalezienia się w grupie tych 20% ludzi, którzy nie umrą na którąś z chorób związaną z postępem cywilizacyjnym.
Czy może kogokolwiek dziwić, że w związku z tak gwałtownym i niebezpiecznym rozwojem chorób na całym świecie ludzie szukają skutecznego lekarstwa?

Samo zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna to często za mało, biorąc pod uwagę szkodliwe czynniki zewnętrze związane ze środowiskiem, w którym żyjemy i na które nie mamy wpływu.

Wybór zdrowego stylu życia i połączenie tego ze zdrowymi suplementami diety to indywidualna decyzja każdego z nas. Czy oznacza to, że będziemy żyć ponad 200 lat jak prof. Li Qing Yen? Nawet jeśli nie, to i tak możemy uniknąć problemów zdrowotnych i w dobrym samopoczuciu żyć wiele lat, znajdując się w grupie blisko 20% ludzi, których nie dotknęły choroby cywilizacyjne.

Sprawdź opinie o naszym sklepie