RABAT ZERO WASTE

Cukry, słodziki i konfitury

Delikatesy / Cukier i słodziki
Wyniki od 1 do 31 z 31 (strona 1)
RODZAJ PRODUKTU
PRODUCENT

PODKATEGORIE

Cukier jest jednym ze składników obecnych niemal we wszystkich produktach spożywczych, które znajdziemy na sklepowych półkach. Często wchodzi on w skład napojów, dań gotowych, słodkich przekąsek, bakalii, przetworów owocowych czy wszelkiego rodzaju żywności wysoko przetworzonej.

Patrząc z żywieniowego punktu widzenia węglowodany to jedno z podstawowych źródeł energii w diecie. Niestety, kiedy cukier zostanie poddany rafinacji i koncentracji, jego nadmiar może mieć niezwykle niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie całego organizmu. Przyczynia się on m.in. do obniżenia naturalnej odporności i zwiększa podatność organizmu na infekcje, negatywnie wpływa na pracę mózgu i systemu nerwowego, prowadzi do problemów z pamięcią i koncentracją, przyspiesza procesy starzenia, toksycznie wpływa na wątrobę, pogarsza stan skóry, powoduje próchnicę i inne choroby zębów.

Spożywanie dużych ilości cukru prowadzi także do nadwagi i otyłości, która jest głównym powodem rozwoju wielu poważnych chorób, tj. cukrzyca, schorzenia układu sercowo-naczyniowego czy nowotwory. Z tego względu cukier w diecie warto zastąpić jego zdrowymi, naturalnymi zamiennikami, tj. ksylitol, erytrytol czy stewia.

Substancje słodzące, które znajdziesz w ofercie naszego internetowego sklepu ze zdrową żywnością charakteryzują się niską kalorycznością, niskim indeksem glikemicznym oraz licznymi właściwościami prozdrowotnymi - m.in. działają antybakteryjnie, zwiększają wchłanianie wapnia, wzmacniają mineralizację szkliwa zębowego, regulują poziom glukozy we krwi, wykazują działanie antyoksydacyjne, ograniczają ryzyko rozwoju próchnicy i chorób jamy ustnej. Są one świetnymi zamiennikami cukru także ze względu na uniwersalność ich zastosowania - możesz na co dzień wykorzystywać je do słodzenia kawy czy herbaty, przygotowywania domowych ciast, ciasteczek oraz owocowych przetworów. Z użyciem naszych produktów przygotujesz niemal wszystkie potrawy, napoje czy desery, na które będziesz mieć ochotę.