info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Chipsy kokosowe 250g - DeliFOOD

Chipsy kokosowe, kokos suszony cena, właściwości

Chipsy kokosowe 250g - DeliFOOD

8,99 zł
Cena za 1KG / 1L: 35,96 zł
  duża dostępność

darmowa dostawa od 179zł
wysyłka 24h - 48h
gwarancja jakości
zwrot towaru do 90 dni

Chipsy kokosowe - skład

KRAJ POCHODZENIAMARKADATA WAŻNOŚCI
Sri Lanka / Filipiny / IndonezjaDeliFOOD2025-11-30

Składniki: chipsy kokosowe

Wartość odżywczaW 100g produktu% RWS (Referencyjne Wartości Spożycia
Wartość energetyczna
/energia/
2703 kJ/657 kcal33%
Tłuszcz63,2 g90%
W tym
Kwasy tłuszczowe nasycone
(kwasy nasycone)
53,25 g266%
Węglowodany5,9 g2%
W tym
Cukry5,9 g7%
Błonnik21,1 g-
Białko5,6 g11%
Sól0,07 g1%

„Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej

(8 400 kJ/2 000 kcal)”.

 

 


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.

Chipsy kokosowe - Zastosowanie

Za sprawą wyjątkowego smaku, chipsy kokosowe możemy wykorzystać w naszej kuchni na wiele różnych sposobów:

  • Po pierwsze: warto dodać je do porannej jaglanki pełnej świeżych owoców;
  • Po drugie: idealnie uzupełnią one smak koktajlu owocowego lub deseru jogurtowego;
  • Po trzecie: chipsy kokosowe bez przeszkód możemy dodawać do domowych wypieków, a nawet popularnych kulek mocy;
  • Po czwarte: niniejszy produkt stanowi doskonałe uzupełnienie pełnej smaku sałatki warzywnej lub owocowej;
  • Po piąte: chipsy kokosowe można dodawać także do dań kuchni azjatyckiej. Na przykład kurczaka w sosie słodko-kwaśnym w towarzystwie brązowego ryżu.

 

Chipsy kokosowe - KCAL

Chipsy kokosowe stanowią doskonałe źródło energii oraz witamin i minerałów. W 100 gramach niniejszego produktu znajdziemy około 657 kalorii. Ponadto, chipsy kokosowe zawierają w sobie ponad 21 gramów błonnika i zaledwie 5,9 grama cukrów. Warto także pamiętać, że każdego dnia nie powinniśmy spożywać więcej nić 10-15 gramów niniejszego produktu. Oznacza to, że chipsy są w stanie dostarczyć do naszego organizmu zaledwie 66-99 kalorii dziennie.

Chipsy kokosowe - Opis produktu

Wszystko co warto wiedzieć na temat wartości odżywczych oraz właściwości zdrowotnych chipsów kokosowych

Przestrzegasz zaleceń zrównoważonej diety i aktywnego stylu życia, jednak pragniesz wprowadzić smaczne urozmaicenie do swojego codziennego jadłospisu? Mamy propozycję właśnie dla Ciebie! Chipsy kokosowe to doskonała w smaku, a przede wszystkim pełna wartości odżywczych, witamin i minerałów przekąska, która z pewnością zadowoli podniebienia wszystkich miłośników egzotycznych smaków. Doskonale pasuje ona zarówno do porannej owsianki, jak i deseru jogurtowego. Ponadto, okazuje się, że wprowadzenie chipsów kokosowych do zdrowej diety może sprzyjać poprawie funkcjonowania układu nerwowego, a nawet zwiększać efektywność zastosowanych metod odchudzania. A co jeszcze warto wiedzieć na temat niezwykłych właściwości smacznych chipsów kokosowych? I jak wykorzystać je w naszej codziennej kuchni? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w dalszej części tekstu.

Gdzie można kupić chipsy kokosowe?

Do czego można dodawać chipsy kokosowe?

Czy chipsy kokosowe mogą spożywane być przez osoby z cukrzycą?

Jak w prawidłowy sposób przechowywać chipsy kokosowe?

Jak często można jeść chipsy kokosowe?

  • Chipsy kokosowe – kcal;

  • Zastosowanie chipsów kokosowych w codziennej kuchni;

  • Chipsy kokosowe – przepisy.

Co warto wiedzieć na temat chipsów kokosowych?

Chipsy kokosowe to doskonała propozycja nie tylko dla miłośników egzotycznych smaków. Stanowią one również zdrowszą alternatywę dla słodkich przekąsek, po które tak często sięgają nasze dzieci. Niniejszy produkt otrzymywany jest z bogatego w składniki odżywcze miąższu kokosowego. Charakteryzuje się on delikatnym, lekko słodkawym smakiem i niezwykłą chrupkością. Dlatego też, znajduje szerokie zastosowanie w codziennej kuchni każdego z nas. Dodatkowo, produkt ten został zamknięty w praktycznym opakowaniu. Dzięki temu, możemy zabrać ze sobą chipsy kokosowe wszędzie tam, gdzie mamy na nie ochotę.

Orzech kokosowy, z którego pochodzi aromatyczny miąższ stanowiący podstawę chipsów, jest owocem niezwykłego drzewa (palmy kokosowej), które może osiągać wysokość nawet 30 metrów. Imponujące rozmiary przyjmują także jego skórzaste i rozłożyste liście, które rozpościerają swoje ramiona na długość od 4 do 6 metrów. Owoce palmy kokosowej są dobrze nam znanym produktem. Niemniej jednak, dopiero od kilkunastu lat zaczęły zajmować one niezwykle ważne miejsce nie tylko w przemyśle spożywczym, ale również współczesnej dietoterapii. Orzechy kokosowe są okrągłe i pokryte twardą, brązową skorupą, na której znajdują się sztywne włoski. Co ciekawe, mogą one osiągać wagę nawet 3 kilogramów. Warto jednak wiedzieć, iż najważniejszą część niniejszego owocu stanowi jego miąższ oraz pełna elektrolitów woda kokosowa, która jest w stanie skutecznie ugasić pragnienie nawet w najbardziej upalny dzień. Miąższ kokosowy jest słodki i zawiera w sobie spore ilości średnio łańcuchowych kwasów tłuszczowych (MCT). To właśnie z niego pozyskiwana jest większość popularnych dziś produktów, w tym: olej, krem, mleko, wiórki oraz chrupiące chipsy kokosowe marki VIVIO.

Palma kokosowa, która wydaje na świat cenne orzechy, w naturalnych warunkach występuje u wybrzeży plaż tropikalnych. Niniejsze drzewo do prawidłowego wzrostu potrzebuje zarówno stałej, wysokiej temperatury, dużej ilości naturalnego światła słonecznego, jak i regularnych opadów deszczu. Dlatego też, uprawianie palm kokosowych na terenie Europy Północnej i Środkowej jest praktycznie niemożliwe.

Co ciekawe, chociaż na polskich stołach gości stosunkowo od niedawna, w regionie wysp Pacyfiku kokos stanowi jeden z najważniejszych elementów żywienia już od tysiącleci. Nie bez powodu palma wydająca te niezwykłe owoce nazywana jest drzewem życia. Miąższ kokosowy, z którego produkowane są chrupiące chipsy, jest nie tylko smaczny, ale stanowi także doskonałą skarbnicę cennych składników odżywczych, witamin i minerałów. W tym miejscu na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, węglowodany oraz białko. Warto także wiedzieć, że chipsy kokosowe są w stanie dostarczyć do naszego organizmu takie minerały jak: potas, wapń, czy żelazo. Ponadto, zawierają one w sobie istotne ilości witaminy C.

Chipsy kokosowe – właściwości zdrowotne i wpływ na samopoczucie człowieka

Za sprawą zawartości cennych składników odżywczych, wprowadzenie chipsów kokosowych do zrównoważonej diety, w połączeniu z systematyczną aktywnością fizyczną, może przyczyniać się do poprawy stanu naszego zdrowia oraz codziennego samopoczucia. Okazuje się, iż kokos zawiera w swoim składzie istotne ilości błonnika pokarmowego. Dlatego też, spożywanie produktów z niego pochodzących może przyczyniać się do przywrócenia prawidłowej czynności jelit, poprzez zapewnienie regularnego rytmu wypróżnień. Co ciekawe, współcześnie wiele badań poświęconych jest analizie wpływu, jaki produkty kokosowe mogą wywierać na układ sercowo-naczyniowy człowieka. I mimo, iż wyniki obserwacji niejednokrotnie są sprzeczne. Niektóre badania wskazują, że zastosowanie średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, w jadłospisie opartym o zasady zdrowego odżywiania, może przyczyniać się do obniżenia poziomu złego cholesterolu we krwi, a nawet regulacji poziomu ciśnienia. Niemniej jednak, niniejsze zagadnienie wymaga przeprowadzenia dalszych badań naukowych.

Warto wiedzieć, że chipsy kokosowe stanowią doskonałą alternatywę dla spożywanych przez dzieci słodyczy. Zdaniem naukowców, składniki zawarte w miąższu kokosowym mogą pozytywnie wpływać na zdrowie jamy ustnej, a co najważniejsze zmniejszać ryzyko rozwoju próchnicy u dzieci. Ważną informację stanowi także fakt, iż produkty kokosowe skutecznie hamują rozwój szkodliwych drożdżaków, a tym samym chronią naszą jamę ustną przed rozwojem bolesnych aft oraz pleśniawek. Potwierdzeniem powyższych właściwości są najnowsze doniesienia z dziedziny fitoterapii, które zwracają szczególną uwagę na właściwości antybiotyczne zawarte w produktach pochodzących z owoców palmy kokosowej.

W tym miejscu warto także wspomnieć, iż chipsy kokosowe mogą przyczyniać się do wspomożenia funkcjonowania naszej odporności. Okazuje się bowiem, że związki zawarte w bielmie kokosa skutecznie zwalczają zarówno szkodliwe wirusy, jak i bakterie. Dlatego też, zalecane jest wprowadzenie odpowiednich ilości produktów kokosowych do zrównoważonej diety, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy to najbardziej narażeni jesteśmy na działanie szkodliwych patogenów. Nie bez znaczenia jest również wpływ produktów kokosowych (w tym chipsów) na układ nerwowy człowieka. Współczesna dietoterapia coraz częściej wykorzystuje średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe zarówno w leczeniu, jak i profilaktyce chorób o charakterze neurodegeneracyjnym. Co ciekawe, chipsy kokosowe stanowić mogą element diety ketogenicznej, która coraz częściej wykorzystywana jest w terapii padaczki lekoopornej.

Pamiętajmy, że aby uzyskać z chipsów kokosowych wszystko to co najlepsze, powinniśmy wprowadzić je do zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia, albowiem to właśnie te dwa elementy w głównej mierze odpowiadają za jakość naszego życia i profilaktykę licznych zaburzeń.

Chipsy kokosowe a odchudzanie

Z roku na rok, w Polsce coraz więcej osób zmaga się z problemem nadwagi lub otyłości. Rozwiązaniem niniejszego problemu jest przede wszystkim wprowadzenie zaleceń zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej do naszej codzienności. Niemniej jednak, dla wielu z nas rezygnacja ze słodkich lub słonych przekąsek stanowi spore wyzwanie. Dla wszystkich tych osób, które lubią pochrupać coś między posiłkami, doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się chipsy kokosowe. I mimo, iż są one w stanie dostarczyć do naszego organizmu dużą ilość kalorii, zawierają one także istotne ilości błonnika, który stanowi niezbędny element efektywnego procesu odchudzania. W związku z tym, wprowadzenie chipsów kokosowych do zdrowego stylu życia może nie tylko przyczynić się do zachowania prawidłowego rytmu wypróżnień i zwiększenia masy kałowej, ale również zapewnienia długotrwałego uczucia sytości. Dzięki temu, łatwiej nam będzie trzymać się zaleceń dietetycznych, niezbędnych do osiągnięcia prawidłowej masy ciała.

Przeciwwskazania dotyczące spożywania chipsów kokosowych

W większości przypadków spożywanie odpowiednich ilości chipsów kokosowych jest bezpieczne dla naszego zdrowia. Niemniej jednak, istnieją pewne przeciwwskazania związane z ich stosowaniem. Po pierwsze, spożywanie nadmiernych ilości chipsów kokosowych nie jest wskazane w przypadku osób, u których rozpoznano istotną nadwagę, a przede wszystkim otyłość. Po drugie, ze stosowania chipsów kokosowych w swojej diecie (bez uprzedniej konsultacji dietetycznej i kardiologicznej) powinny zrezygnować osoby, które zmagają się z chorobami przewlekłymi w obrębie układu krążenia. Ponadto, chipsy kokosowe mogą odpowiedzialne być za wywoływanie reakcji alergicznych. Dlatego też, zaleca się, aby wprowadzać je do swojej diety stopniowo, obserwując przy tym reakcje organizmu. Natomiast w przypadku wystąpienia niepokojących dolegliwości po ich spożyciu (np. bólu brzucha, nudności, zawrotów głowy, wysypki), należy jak najszybciej zasięgnąć konsultacji w gabinecie specjalisty. Na przykład alergologa lub lekarza pierwszego kontaktu.

Chipsy kokosowe – cena

Chipsy kokosowe sprzedawane są zazwyczaj w opakowaniach o pojemności 250 gramów. Za niniejszy produkt zapłacimy około 7,00 – 10,00 złotych. Warto przy tym pamiętać, że cena chipsów kokosowych może istotnie różnić się w zależności od wybranego producenta oraz/lub dystrybutora. Ponadto, podczas dokonywania zakupu należy zwrócić uwagę na to, czy wybrane przez nas chipsy nie posiadają w swoim składzie dodatkowych ilości cukru oraz szkodliwych konserwantów.

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące chipsów kokosowych

Pytanie 1: Gdzie można kupić chipsy kokosowe? Chrupiące chipsy kokosowe możemy kupić w nielicznych marketach spożywczych. Niemniej jednak, warto poszukać ich w renomowanych sklepach internetowych ze zdrową żywnością lub w stacjonarnych punktach sprzedaży marki VIVIO. Dzięki temu, zyskamy zarówno gwarancję najwyższej jakości produktu, jak i dostęp do atrakcyjnej oferty cenowej.

Pytanie 2: Do czego można dodawać chipsy kokosowe? Produkt ten doskonale sprawdza się jako samodzielna przekąska, jak i dodatek do zdrowych dań. Chipsy kokosowe możemy dodawać zarówno do jogurtu, ciasteczek, jak i koktajli owocowych.

Pytanie 3: Czy chipsy kokosowe mogą spożywane być przez osoby z cukrzycą? Chipsy kokosowe odznaczają się niskim indeksem glikemicznym (IG=15). Dlatego też, w odpowiednich ilościach mogą one wprowadzane być do diety osób, które na co dzień zmagają się z problemem cukrzycy lub insulinooporności.

Pytanie 4: Jak w prawidłowy sposób przechowywać chipsy kokosowe? Niniejszy produkt najlepiej jest przechowywać w suchym miejscu, z dala od promieni słonecznych. Na przykład w szafce kuchennej lub domowej spiżarni. W VIVIO zadbaliśmy o to, aby zamknąć chipsy kokosowe w wygodnym opakowaniu, które zapewnia utrzymanie walorów smakowych, a przede wszystkim wartości odżywczych na wiele dni.

Pytanie 5: Jak często można jeść chipsy kokosowe? Niewielkie ilości smacznych chipsów kokosowych możemy spożywać nawet każdego dnia. Należy jednak pamiętać, że powinny one stanowić element zrównoważonej diety oraz aktywnego stylu życia. Tylko w ten sposób będziemy w stanie uzyskać z nich wszystko to, co najlepsze.

 

 

Podsumowanie

Chipsy kokosowe to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników zdrowej kuchni. Odznaczają się one nie tylko delikatnym smakiem, ale przede wszystkim zawartością cennych składników odżywczych. Dlatego też, wprowadzenie ich do zrównoważonej diety może sprzyjać poprawie naszego samopoczucia.

Bibliografia

  1. A. Prior, F. Davidson, C. E. Salmond, and Z. Czochanska, Cholesterol, coconuts, and diet on Polynesian atolls: a natural experiment: the Pukapuka and Tokelau island studies, “The American Society for Clinical Nutrition” 1981, http://ajcn.nutrition.org/content/34/8/1552.short;
  2. Cox, C., Mann, J., Sutherland, W., Chisholm, A., & Skeaff, M. (1995). Effects of coconut oil, butter, and safflower oil on lipids and lipoproteins in persons with moderately elevated cholesterol levels. Journal of lipid research, 36(8), 1787-1795;
  3. DebMandal M., Mandal S., Coconut (Cocos nuciferaL.: Arecaceae): In health promotion and disease prevention. Asian Pacific Journal of Tropical Medicine, 2011, 241–247;
  4. Eyres, L., Eyres, M. F., Chisholm, A., & Brown, R. C. (2016). Coconut oil consumption and cardiovascular risk factors in humans. Nutrition reviews, 74(4), 267-280;
  5. Foale M., Harries H. (2011). Farm and Forestry Production and Marketing Profile for Coconut (Coconus nucifera). Permanent Agriculture Resources;
  6. G. Nevin, T. Rajamohan, Influence of virgin coconut oil on blood coagulation factors, lipid levels and LDL oxidation in cholesterol fed Sprague–Dawley rats, Department of Biochemistry, University of Kerala, http://e-spenjournal.org.marlin-prod.literatumonline.com/article/S1751-4991(07)00043-1/abstract;
  7. Kai Ming Liau, Yeong Yeh Lee, Chee Keong Chen, Aida Hanum, G. Rasool, An Open-Label Pilot Study to Assess the Efficacy and Safety of Virgin Coconut Oil in Reducing Visceral Adiposity, “ISRN Pharmacol.” 2011 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3226242/;
  8. Kłosiewicz-Latoszek L. (2017), Olej kokosowy a choroby sercowo-naczyniowe, Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej Instytutu Żywności i Żywienia https://ncez.pl/choroba-a-dieta/choroby-ukladu-krazenia/olej-kokosowy-a-choroby-sercowo-naczyniowe;
  9. O. Ogbolu, A. A. Oni, O. A. Daini, A. P. Oloko, In vitro antimicrobial properties of coconut oil on Candida species in Ibadan, Nigeria, “Med. Food. 2007” nr 10 (2), s. 384-387 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17651080;
  10. Silva R., Silva O., Fontes R., Alviano S., Fernandes D., Alviano S., Anti-inflammatory, antioxidant, and antimicrobial activities of Cocos nucifera var. typical. BMC Complementary and Alternative Medicine, 2013, 13, 107–114;
  11. Vijayakumar M, et al. “A randomized study of coconut oil versus sunflower oil on cardiovascular risk factors in patients with stable coronary heart disease”, Indian Heart J. (2015);
  12. Voon, P. T., Ng, T. K. W., Lee, V. K. M., & Nesaretnam, K. (2011). Diets high in palmitic acid (16: 0), lauric and myristic acids (12: 0+ 14: 0), or oleic acid (18: 1) do not alter postprandial or fasting plasma homocysteine and inflammatory markers in healthy Malaysian adults–. The American journal of clinical nutrition, 94(6), 1451-1457.

Informacje dodatkowe

Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.

Produkt może zawierać: gluten, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.

Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.

Opinie klientów