DLA ZAMÓWIEŃ OD 129ZŁ dodajemy Pomadka ochronna arganowa GRATIS!    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Bursztynowe złoto – miód gryczany!

miod-grycznay-ramka Bursztynowe złoto – miód gryczany!

Dobroczynne cechy miodu znane są już od bardzo dawna. Odkryto je już w starożytności. Egipcjanie wkładali je nawet do grobowców faraonów. Jakie zalety posiada miód gryczany? Każdy z nas powinien je znać!

Miód gryczany pozyskiwany jest z kwiatów gryki. Występuje w konsystencji płynnej, ma bursztynową barwę. Łatwo go rozpoznać po jego wyrazistym smaku. Ma ostry, nawet lekko piekący smak. Ceniony jest zwłaszcza ze względu na swoje walory smakowe, ale nie możemy zapominać o właściwościach leczniczych jakie posiada. Miód gryczany zawiera magnez, który pomaga w stanach podwyższonego napięcia nerwowego.

Jako jedyny z miodów, gryczany w swoim składzie zawiera rutynę, która jest unikalnym składnikiem, posiadającym oczyszczające właściwości. Ponadto posiada działanie wzmacniające układ krwionośny.

Rutyna zawarta w miodzie gryczanym ma właściwości przyspieszające gojenie się ran. Zalecany jest więc przy złamaniach, skręceniach oraz jako środek wspomagający przy leczeniu urazów wewnętrznych. Z tego względu poleca się go dla osób kochających sport, traktujących go jako hobby oraz sportowców wyczynowych.

Co więcej miód gryczany wpływa na pamięć i poprawę koncentracji, dzięki wysokiej zawartości biopierwiastków. Właśnie dlatego powinni go używać studenci, uczniowie i dzieci oraz osoby pracujące umysłowo.  Zabezpiecza organizm przed niedoborem choliny, której niedobór może prowadzić do uszkodzenia nerek albo wątroby.

Miód gryczany zawiera duże ilości: witaminy C, żelaza i białka.

cosdlazdrowialogobig Bursztynowe złoto – miód gryczany!

 

 

 

 

 

Sprawdź opinie o naszym sklepie