Bulion wołowy 50g - VIVIO
Bulion wołowy 50g - VIVIO
Produkt niedostępny
Bulion wołowy 50g - VIVIO - skład
KRAJ POCHODZENIA | MARKA |
---|---|
Polska | VIVIO |
Składniki: Sól, cukier, maltodekstryna, tłuszcz wołowy, skrobia ziemniaczana, por, cebula, lubczyk, pasternak, marchew, pietruszka, kwasek cytrynowy, kurkuma, seler oleorezyna kurkumy – barwnik naturalny
*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.
Bulion wołowy 50g - VIVIO - Zastosowanie
Bulion wołowy znajduje zastosowanie przy przygotowywaniu:
- zup
- kremów
- sosów
- potrawek
- galaretek mięsnych
- dodatek do warzyw, mięs, ryżu lub makaronu
Bulion wołowy w proszku jest dodatkiem do zup i zastępuje zwykły bulion, którego przygotowanie wymaga czasu. Bulion zastępuje też, zdecydowanie droższe, kostki bulionowe.
Bulion wołowy to kompozycja warzyw i mięsa w najbardziej skoncentrowanej postaci, która po rozpuszczeniu w wodzie będzie świetną bazą esencjonalnej zupy.
Bulion wołowy 50g - VIVIO - Opis produktu
Wszystko co należy wiedzieć na temat właściwości i zastosowania bulionu wołowego w proszku
Trudno wyobrazić sobie prawdziwy rodzinny obiad bez misy z aromatyczną, parującą zupą. Szczególnie w zimnych miesiącach często mamy ochotę na rozgrzewające i sycące danie, którego smak przypomni nam babcine specjały. Niezwykle wyraziste i mocne wrażenia smakowe można osiągnąć z zastosowaniem bulionu wołowego. Niestety jego przygotowanie jest bardzo czasochłonne. Odpowiednie doprawienie to również nie lada wyzwanie dla osób mniej doświadczonych w kuchni. W takich sytuacjach ratunkiem może być bulion wołowy VIVO w proszku. Ta aromatyczna kompozycja ziół i przypraw sprawi, że domowy rosół lub inna zupa nabiorą nowego, aromatycznego charakteru.
Bulion wołowy – jak powstaje i z czego się składa?
Naturalne buliony jako obowiązkowy składnik zdrowej diety!
Bulion wołowy – do czego można go wykorzystać?
Bulion wołowy – kcal i wartości odżywcze
Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące bulionu wołowego w proszku:
Bulion wołowy – kostka czy w słoiku? Który bulion najlepiej wybrać?
Czy bulion w proszku jest naturalny?
Czy bulion wołowy w proszku tuczy?
Jak przechowywać bulion wołowy w proszku?
Bulion wołowy – wartości odżywcze
Bulion wołowy – zastosowanie
Bulion wołowy – jak powstaje i z czego się składa?
Klasyczny bulion to wywar sporządzony na bazie warzyw i mięsa. Stosuje się go jako bazę do zup i sosów. W ziołolecznictwie różnorodne wywary tworzy się poprzez gotowanie odpowiednich surowców zielarskich.
Przygotowywanie klasycznego wywaru polega na długim (przez około 3h) gotowaniu warzyw, mięsa i ewentualnych innych dodatków. Bulion w proszku pozwala skrócić ten proces do zaledwie kilkunastu minut!
W kuchni najczęstszym rodzajem stosowanego wywaru jest bulion drobiowy. Taki domowy rosół na bazie mięsa z kurczaka cechuje się lekkością i niską zawartością kwasów tłuszczowych nasyconych. Jednocześnie może stanowić źródło białka uwolnionego z mięsnych surowców. Znacznie bardziej wyrazistym smakiem i aromatem cechuje się natomiast bulion wołowy. To właśnie taki wywar stosowany był powszechnie jeszcze kilkanaście lat temu przez nasze mamy i babcie. Niestety obróbka mięsa wołowego i jego odpowiednie przygotowanie oraz przyprawienie nie należy do najłatwiejszych zadań. Z tego względu tak rzadko stosujemy go obecnie w naszej kuchni.
Charakterystyczny aromat i głęboka barwa zupy, jaką możemy osiągnąć stosując surowiec w postaci wołowiny, może wprowadzić do naszego specjału bulion wołowy w proszku VIVIO. Jest to starannie skomponowana mieszanka przypraw pochodzenia naturalnego w połączeniu z tłuszczem wołowym. Jej główne składniki to suszone i sproszkowane marchew, cebula, pietruszka, por, seler oraz pasternak. Widać zatem, że kompozycja VIVIO to połączenie jedynie naturalnych, znanych nam przypraw, które w odpowiednich proporcjach sprawiają, że danie nabiera zupełnie nowego charakteru.
Naturalne buliony jako obowiązkowy składnik zdrowej diety!
Zupy stanowią niezwykle wartościowy element naszej diety. Są smaczne, sycące i niskokaloryczne. Częstym dodatkiem są w nich warzywa, co dodatkowo zwiększa wartość odżywczą całego dania. Ponadto zazwyczaj zawierają bardzo niewielkie ilości cukrów prostych. Przygotowywanie zup w sposób tradycyjny, na bazie klasycznych wywarów jest jednak bardzo czasochłonne. Z tego względu każdy miłośnik zup powinien zainteresować się bulionem wołowym w proszku. Taki patent pozwala szybko i z łatwością stworzyć pełnowartościowy posiłek.
Bulion wołowy VIVIO powstaje jedynie na bazie naturalnych składników. Pozwalają one na przygotowanie aromatycznej esencji bez dodatków sztucznych wzmacniaczy smaku i barwników.
Bulion wołowy – do czego można go wykorzystać?
Bulion wołowy w proszku stanowi podstawę do przygotowywania szybkiej zupy. W celu sporządzenia wywaru należy dodać około 1-2 łyżki przyprawy do 1 l wrzącej wody i gotować kilka-kilkanaście minut. Ilość zastosowanego bulionu należy dobrać indywidualnie w celu uzyskania pożądanej aromatyczności i intensywności smaku. Bulion wołowy sprawdzi się przede wszystkim przy przygotowywaniu rosołu. Może wzbogacić smak również innych tradycyjnych zup, takich jak pomidorowa, ogórkowa czy barszcz.
Bulion VIVIO można dodawać również do sosów i potrawek. W tym celu należy jedynie zmniejszyć ilość płynów. Świetnym pomysłem będzie przygotowywanie takich potraw z wykorzystaniem mleczka kokosowego. Bulion doskonale wzbogaca smak również innych dań, takich jak duszone mięso lub galaretki mięsne.
Bulion wołowy – kcal i wartości odżywcze
Bulion wołowy w proszku to głównie mieszanka przypraw z niewielkim akcentem wołowego dodatku. Stanowi jedynie uzupełnienie dania, wzmacniające jego smak. Sam w sobie nie stanowi jednak źródła wielu składników odżywczych. Warto stosować go w celu urozmaicenia codziennej diety i wprowadzenia nowych smaków do monotonnej kuchni.
Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące bulionu wołowego w proszku
Pytanie 1: Bulion wołowy – kostka czy w słoiku? Który bulion najlepiej wybrać?
Zarówno bulion wołowy w proszku, jak i w kostce stanowi znaczne ułatwienie podczas gotowania codziennego obiadu. Jeśli oba produktu cechują się podobnym, naturalnym składem to właściwie nie ma pomiędzy nimi znaczących różnic. Bulion w proszku pozwala jednak na łatwiejsze dopasowanie pożądanych ilości w zależności od przygotowywanego posiłku. Lepiej sprawdzi się również podczas sporządzania gęstych sosów lub potrawek. Warto zauważyć również, że cena bulionu w proszku jest znacznie niższa niż popularnych kostek rosołowych.
Pytanie 2: Czy bulion w proszku jest naturalny?
Bulion w proszku VIVIO jest naturalny. Jego kompozycja opiera się na aromatycznych przyprawach z akcentem wołowego dodatku. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż często spotykane mieszanki wzbogacane w glutaminian sodu i wiele innych sztucznych konserwantów.
Pytanie 3: Czy bulion wołowy w proszku tuczy?
Bulion wołowy to jedynie dodatek do całego posiłku. Stosowany jest w niewielkich ilościach, które bardzo nieznacznie wpływają na kaloryczność dania. Warto jednak zauważyć, że bulion wołowy będzie bardziej kaloryczny niż bulion drobiowy czy warzywny.
Pytanie 4: Jak przechowywać bulion wołowy w proszku?
Bulion wołowy w proszku należy przechowywać w szczelnym opakowaniu. Dobrze sprawdzą się do tego szklane słoiki z nakrętką, które zapobiegną utracie aromatu przyprawy. Odpowiednio zabezpieczony produkt przez długi czas zachowa pełnię smaku.
Informacje dodatkowe
Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.
Produkt może zawierać: gluten, orzeszki arachidowe, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne. Jest to spowodowane faktem, że na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające te alergeny.
Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.