herbaty

Sok BIO czarny bez naturalny 100% tłoczony 300 ml - VIBIO

PRODUCENTVIBIO
KRAJ POCHODZENIAPolska
WEGETARIAŃSKI
WEGAŃSKI
CERTYFIKAT BIO
DARMOWA DOSTAWA od 299zł

8,99 zł

30 dni na zwrot

Wartości odżywcze

Skład: 100% sok z ekologicznych owoców czarnego bzu.

„Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej

(8 400 kJ/2 000 kcal)”.


*Wartość odżywcza jest wartością literaturową i nie stanowi wyniku analiz. Zostaje sporządzona na podstawie danych pochodzących z dokumentów jakościowych użytych surowców, dlatego może się różnić w zależności od partii produktu.


Film

Opis

Sok tłoczony na zimno bezpośrednio z owoców czarnego bzu, pochodzących z certyfikowanych, ekologicznych upraw. Bez dodatku cukru, wody i kwasku. Zawiera naturalnie występujące cukry. Sok poddany procesowi pasteryzacji, co przedłuża jego trwałość i pozwala na zachowanie naturalnych właściwości.

Osad jest zjawiskiem naturalnym, smak i wartości odżywcze mogą ulegać zmianie w zależności od odmiany owoców. Po otwarciu przechowywać w lodówce nie dłużej niż 14 dni.

CZARNY BEZ W MEDYCYNIE LUDOWEJ

Czarny bez jest rośliną, której zarówno kwiaty, jak i owoce wykorzystuje się w ludowej medycynie naturalnej. W wielu cywilizacjach używany był niegdyś do leczenia oparzeń, zaś wśród Indian był cenionym środkiem na przeziębienia i zmiany skórne. Europejki często korzystały z jego właściwości, aby pobudzić laktację. Mało kto dziś wie, że czarny bez stosowano także w celu odstraszenia złych duchów. W krajach skandynawskich gałązki krzewu pomagały zmierzyć długość nieboszczyka, aby wykonać odpowiednio długą trumnę. Od wieków wierzono w cudowną i uzdrowicielską moc czarnego bzu. W obiegu funkcjonują również lokalne nazwy rośliny: bzina, habza, gołębia pokrzywa i hyćka. UWAGA – surowe części czarnego bzu nie nadają sie do spożycia, ponieważ są toksyczne.

EKOLOGICZNY SOK Z CZARNEGO BZU 100%

EKO sok z czarnego bzu, tłoczony jest na zimno, bezpośrednio z organicznych owoców, pochodzących z certyfikowanych, ekologicznych upraw. Dzięki delikatnej pasteryzacji, sok na dłużej zachowuje świeżość i swoje cenne właściwości.

Czarny bez jest źródłem, takich składników jak: wapń, żelazo, sód, potas, pektyny, garbniki, kwasy organiczne, witamina C i E, czy przeciwutleniacze. Obecność kwasu chlorogenowego gwarantuje jego działanie przeciwwirusowe. Sok z czarnego bzu stanowi doskonały dodatek do herbat.

SOK TŁOCZONY NA ZIMNO TO NIE KONCENTRAT!

BIO sok z czarnego bzu nie pochodzi z koncentratów, w odróżnieniu od innych powszechnie dostępnych soków. Koncentrat otrzymuje się w procesie odparowywania wody z owoców za pomocą fizyczno-chemicznych procesów. W trakcie produkcji soku koncentrat zostaje ponownie uzupełniony wodą. Tym sposobem otrzymany produkt traci większość cennych witamin.

Sok tłoczony na zimno otrzymuje się wprost ze świeżych, umytych i starannie wyselekcjonowanych owoców, przez co zachowuje on wszystko, co najlepsze z darów natury.

 Opinie o produkcie: Sok BIO czarny bez naturalny 100% tłoczony 300 ml