info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

Badania dowodzą: Polacy lubią piłkę nożną i…przyjmowanie dużej ilości leków i witamin. Dlaczego?

Bardzo polsko i  bardzo międzynarodowo zrobiło się w ostatnim czasie za sprawą mistrzostw UEFA Euro 2016. Biało czerwono jest w naszych domach i obok nich. Flagi powiewają w samochodach, w sklepach i zakładach pracy. W radiu, telewizji i w gazetach numerem jeden jest piłka nożna i polska reprezentacja, a Polakom towarzyszy gorączkowe pytanie: jak zagrają nasi w kolejnym meczu? I nie ma w tym nic szczególnego, bo mistrzostwa mają taką właściwość, że powodują emocje i za to je lubimy.

Jak pokazują badania Polacy lubią też coś innego- przyjmowanie dużej ilości leków i witamin. W Europie więcej suplementów diety i leków od Polaków przyjmują tylko Francuzi. Niechlubne, drugie miejsce wynika z faktu, że przyjmujemy dużo preparatów leczniczych, tanich witamin i suplementów diety. Często przyjmujemy je bez przemyślenia i konsultacji z lekarzem, lub udania się na badania. Jest to niewłaściwe i często groźne dla zdrowia.

witaminy Badania dowodzą: Polacy lubią piłkę nożną i...przyjmowanie dużej ilości leków i witamin. Dlaczego?

Często nie czytamy ulotek i nie wiemy jaki wpływ na zdrowie może mieć nierozsądne przyjmowanie leków. Powszechnie panujące przekonanie, że leki bez recepty są w pełni bezpieczne i nie zaszkodzą nam, jest błędne.

Leki bez recepty mogą być groźne dla zdrowia, podobnie jak przyjmowanie dużej ilości witamin.

Panująca powszechnie opinia, że im więcej witamin przyjmujemy tym lepiej, mija się z prawdą. Są okresy, kiedy nasz organizm ma większe zapotrzebowanie na niektóre witaminy i wówczas wskazana jest suplementacja. Wszystko jest uzależnione od indywidualnych potrzeb każdego organizmu. Ważne, by konsultować przyjmowanie witamin i suplementów diety z lekarzem lub dietetykiem.
Osoby, które stosują dietę opartą na warzywach i owocach (najlepiej surowych) nie powinny przyjmować dużych ilości witamin, chyba, że takie są wskazania lekarza lub dietetyka.

Przyjmowanie dużej ilości witamin „na własną rękę” nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Wzmożona suplementacja jest wskazana, jeśli z powodu trybu życia, jaki prowadzimy lub nawyków żywieniowych nasza dieta nie jest zrównoważona, lub gdy jesteśmy narażeni na stres, uprawiamy intensywnie sport lub pijemy duże ilości alkoholu.
Jedną z ważnych witamin w dla organizmu człowieka jest witamina D. Badania dowodzą, że ponad 90% populacji Polski cierpi na jej niedobory, zwłaszcza w okresie wiosennym i jesiennym. Dlatego niektórzy specjaliści wskazują, że suplementacja witaminy D3 (do kupienia tutaj) jest wskazana.
Oprócz jednak niektórych witamin, samodzielna suplementacja nie jest wskazana.

pilka_nozna Badania dowodzą: Polacy lubią piłkę nożną i...przyjmowanie dużej ilości leków i witamin. Dlaczego?

Taka nasza natura…
Taka nasza – Polaków natura, że lubimy piłkę nożną (Co widać w ostatnim czasie, kiedy trwają mistrzostwa Europy) i nie mniej lubimy własne, narodowe nawyki, takie jak leczenie się na własną rękę. Jaki jest wspólny mianownik?
Wszystko jest dobre, o ile wiemy jak nie popaść w skrajności. I o ile potrafimy zachować zdrowy rozsądek.

W kwestii zdrowia czasami nie warto czekać, lub leczyć się na własną rękę, ale udać się na wizytę do lekarza, który oceni stan naszego zdrowia i stwierdzi czy potrzebujemy dodatkowej suplementacji.

Sprawdź opinie o naszym sklepie