DLA ZAMÓWIEŃ OD 129ZŁ dodajemy PREZENT Owsianka z jagodami goji GRATIS!    Sprawdź szczegóły.

info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

7 sposobów na uniknięcie wychłodzenia organizmu dziecka

Tegoroczna zima dopisała i nie można narzekać na brak śniegu. Niestety na zewnątrz panują też niskie temperatury powietrza. Nie oznacza to wcale, że dziecko nie może w ogóle wychodzić, ani bawić się na śniegu. Rodzice powinni jednak pamiętać, by nie dopuścić do zmarznięcia, które może być groźne dla zdrowia. Aby uniknąć przeziębienia należy odpowiednio rozgrzać dziecko po powrocie do domu. Przy tym warto pamiętać o kilku prostych sposobach, które pomogą uniknąć wychłodzenia organizmu dziecka.

7 sposobów na uniknięcie wychłodzenia organizmu dziecka

 • Spacery na świeżym powietrzu są wskazane, nawet zimą. Trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek i nie wychodzić na zewnątrz, jeśli dziecko ma mniej niż pół roku, a temperatury spadają do -5 stopni.
 • Pamiętaj, aby wrócić do domu, gdy tylko dziecko zmoczy ubranie, ponieważ wtedy szybciej marznie.
 • Po powrocie do domu zdejmujemy z dziecka mokre ubranie. Jeśli dziecko jest wciąż karmione piersią, dzięki pokarmowi matki i ciepłu jej ciała szybciej odzyska prawidłowe krążenie.
 • Dzieci starsze również można rozgrzewać od wewnątrz podając im rozgrzewające posiłki lub napoje. W tej roli sprawdzą się m.in. herbaty z sokiem malinowym i miodem oraz kaszki i kasze. Do tych rozgrzewających należą np. kasza jaglana i gryczana. W rozgrzaniu pomogą także gorące zupy.
 • Po zabawie na śniegu pora na rozgrzewkę w domu! Ćwiczenia ruchowe szybko rozgrzeją zmarznięty organizm dziecka. Jeśli maluch nie da się przekonać postaw na masaż. Rozcieraj stopy i ręce dziecka używając przy tym kremu lub oliwki.
 • Zastosuj ciepłą kąpiel. Woda powinna być ciepła, a nie gorąca, aby nie doprowadzić do popękania naczyń krwionośnych.
 • Nałóż dziecku ciepłe skarpety i owiń je kocem, a na pewno poczuje się lepiej.
 •  

  jak-rozgrzac-dziecko 7 sposobów na uniknięcie wychłodzenia organizmu dziecka

  Sprawdź opinie o naszym sklepie