7 powodów, dla których warto używać olej kokosowy

Kokos jako jeden z najcenniejszych darów natury znajduje zastosowanie zarówno w kosmetyce jak i w kuchni. Co ciekawe, olej kokosowy jest szczególnie ceniony w dziedzinie odchudzania. Ale ten produkt, każdy z nas powinien mieć w swoim domu, dlaczego, przeczytaj koniecznie.

zielone-1-5 7 powodów, dla których warto używać olej kokosowy
  1. Trójglicerydy średniołańcuchowe MCT są bardzo szybko poddawane przemianom metabolicznym i zamieniane na energię. Dzięki temu procesowi, olej kokosowy nie jest odkładany w organizmie pod postacią tłuszczu.
  2. Kwas laurynowy zawarty w mleku matki i… oleju kokosowym posiada silne bakteriobójcze i wirusobójcze działanie. Skutecznie niszczy drobnoustroje, a co więcej, przyczynia się do leczenia drobnych skaleczeń na powierzchni skóry oraz łagodzi świąd po ukąszeniu owadów.
  3. Olej kokosowy nazywany jest przez wielu naturalnym antybiotykiem, a co najważniejsze nie niszczy flory bakteryjnej organizmu.
  4. Olej z kokosa Virgin zawiera NNKT, które wpływają pozytywnie na prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego i pracę serca. Polecany szczególnie dla osób, którzy mają zbyt wysoki cholesterol, a olej kokosowy pomaga skutecznie go obniżyć.
  5. Dogłębne nawilżenie skóry. Nigdy więcej przesuszonej, szorstkiej skóry. Olej kokosowy tworzy na powierzchni skóry naturalny film ochronny a do tego niesamowicie pachnie.
  6. Na ratunek zniszczonym włosom. Chyba żaden inny produkt nie regeneruje tak włosów jak Coconut Oil. Składniki oleju przenikają w głąb włosa, regenerując go i odżywiając.
  7. Idealny do przygotowania potraw, zwłaszcza chińszczyzny, ponieważ posiada wysoką temperaturę dymienia a ponadto świetnie sprawdza się jako baza do deserów.
zielone-1-7 7 powodów, dla których warto używać olej kokosowy

 

Olej kokosowy Virgin najwyższej jakości, możesz kupić w sklepie: coś-dla-zdrowia 7 powodów, dla których warto używać olej kokosowy