6 powodów, dla których warto pić herbatę z czystka
Czystkowi przypisywane są niezwykłe właściwości zdrowotne za sprawą polifenoli, czyli bardzo silnych antyoksydantów mających zbawienny wpływ na zdrowie. Naukowcy przekonują, że herbata z czystka chroni serce 4 razy bardziej niż czerwone wino, ale to nie wszystko co potrafi ten niewielki, pergaminowy kwiat.
Polifenole mają głównie za zadanie eliminować i zapobiegać powstawaniu wolnych rodników w organizmie. Wolne rodniki natomiast są przyczyną wielu chorób a nawet mutacji w DNA, które mogą powodować nowotwory. Właśnie z tego powodu w okresach zwiększonej zachorowalności czy nawet już przeziębień, zamiast aptecznych specyfików, sięgnij raczej po herbatkę z czystka, która pomoże Ci pozbyć się nieprzyjemnych objawów infekcji górnych dróg oddechowych.Kolejną bardzo znaną zaletą czystka jest fakt, że leczy boreliozę. Substancje zawarte w czystku działają na “krętki” boreliozy skutecznie je unieszkodliwiając. Regularne picie naparu z czystka daje pewność, że kleszcze będą nas omijać szerokim łukiem.Róża skalna posiada właściwości antyproliferacyjne i cytoksyczne, co pomaga przynieść ulgę mężczyznom cierpiącym na przerost prostaty.Czystek ma zdolność do usuwania metali ciężkich z organizmu oraz do odtruwania organizmu palaczy i osób pracujących w zanieczyszczonym środowisku. Nadmiar metali ciężkich w tkankach może powodować nieprawidłowe ich funkcjonowanie. Czystek wiąże toksyczne substancje, dzięki czemu usuwa ich z organizmu.Regularne picie herbatki z czystka dobroczynnie wpływa na zmianę wydzielin ciała. Mając problem z nieprzyjemnym zapachem potu, już po kilku tygodniach stosowania pojawi się odczuwalna różnica w zapachu.Działa alkalizująco i pozytywnie wpływa na higienę jamy ustnej. Wybiela zęby i niszczy drobnoustroje. Warto przepłukiwać usta naparem z czystka, profilaktycznie. Napar z czystka oczyszcza organizm z toksyn. Polecany głównie osobom będącym na diecie alkalizującej.Jaki czystek wybrać?
Najlepszy jest cięty susz, nie mielony. Susz powinien też zawierać jak najmniej gałązek, najwięcej właściwości kryję się w kwiecie.
Jak przygotować herbatę z czystka?
To nic trudnego, napar z czystka przygotowywany jest jak wszystkie ziołowe herbatki, nie wymaga specjalnych zasad parzenia. Czubatą łyżeczkę suszu z czystka zalewa się wrzątkiem i odstawia na 5-10 minut pod przykryciem (w zależności od intensywności naparu jaką chcemy osiągnąć). Aby dodatkowo wzmocnić działanie róży skalnej na naszą odporność, warto dodać sok z cytryny lub łyżkę miodu. Napój może być podawany w wersji schłodzonej: ze świeżym listkiem mięty i kostkami lodu.
Sprawdź opinie o naszym sklepie