info@cosdlazdrowia.pl

+48 530 044 043
+48 537 801 951

Kontakt

sprawdź promocje

5 BŁĘDÓW, które popełniasz w swojej diecie

Jesteś na diecie, a efektów nie widać? Zastanawiasz się, co robisz nie tak, że waga ani drgnie? Może popełniasz błędy, które uniemożliwiają osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Sprawdź, czego wystrzegać się podczas prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia.

BŁĄD NR 1 Odchudzanie się
To pierwszy i podstawowy błąd. Samo odchudzanie, które trwa tydzień, kilka tygodni lub miesięcy pozwoli schudnąć tylko na pewien czas, ale po jego zakończeniu bardzo możliwe, że pojawi się efekt jo-jo. Co zatem robić?
Nie odchudzać się, ale zmienić tryb życia. Na zdrowszy. Zrównoważona dieta, bogata w warzywa, owoce i uzupełniona np. w suplementy diety, a także ruch, unikanie stresu- to jedne z wielu elementów zdrowego trybu życia, jaki powinno się prowadzić. Nie na tydzień, nie na kilka miesięcy, ale na stałe.

zdrowie 5 BŁĘDÓW, które popełniasz w swojej diecie

BŁĄD NR 2 Brak aktywności fizycznej
Ruch to zdrowie. To nie tylko lepsze samopoczucie, ale też dobry wygląd, sprawna pamięć i koncentracja. Dotleniony umysł lepiej pracuje, koncentruje się na pracy i nauce. Ważny jest zwłaszcza ruch na świeżym powietrzu. Dlatego warto postawić na aktywność fizyczną, tym bardziej, jeśli większość dnia spędzamy siedząc, np. w szkole lub w pracy, za biurkiem.

BŁĄD NR 3 Stres
Szybkie życie, nerwowa atmosfera w pracy, problemy w różnych sferach życia powodują, że każdego dnia odczuwamy stres. Powoduje to, że trawienie pożywienia nie odbywa się prawidłowo, pojawiają się problemy, głównie z żołądkiem i wątrobą. Dlatego warto zadbać o to, co się je, także poza domem i zrezygnować z wysoko przetworzonej żywności na rzecz zdrowego odżywiania.

BŁĄD NR 4 Zbyt krótki sen
Badania dowodzą, że zbyt krótki sen zaburza pracę organizmu. Skutki niewyspania to nie tylko podkrążone oczy i złe samopoczucie, ale też zwolniony metabolizm. Kiedy śpimy krócej organizm nie ma wystarczającej ilości czasu do metabolizmu cukrów w organizmie. Powoduje to zwiększone zapotrzebowanie na węglowodany proste, których nadmiar odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej.

BŁĄD NR 5 Błędy w żywieniu
Kupujesz produkty oznaczone słowem „light”? A czytasz etykiety? Czasami za słowem „light” może kryć się… pułapka. Dlaczego?
Ponieważ często zawierają one małe ilości tłuszczu, ale za to np. dużo cukrów (np. jogurty i serki). Warto też pamiętać, że białko w organizmie jest przyswajane w obecności tłuszczu, dlatego całkowita rezygnacja z niego nie jest wskazana.
Inną kwestią jest alkohol, który ma duże znaczenie w naszej diecie. Alkohol zawiera dużo kalorii i zwiększają apetyt. Tzw. „słodkie alkohole” zawierają też grenadynę, która nie sprzyja zachowaniu smukłej sylwetki.
Te i inne pułapki czekają na każdego, kto chce żyć zdrowo i wybierać zdrowe produkty. Dlatego czytajmy etykiety i zwracajmy uwagę na to co jemy.

Sprawdź opinie o naszym sklepie